Aizvadītajā nedēļas nogalē Rīgā norisinājās starptautiskais zēnu futbola turnīrs U-15 vecuma grupā „Riga Cup 2018”. Turnīrā piedalījās 16 komandas no sešām valstīm – pa vienai komandai tika pārstāvētas Lietuva, Nīderlande un Krievija, 3 komandas no Somijas, 4 no Igaunijas, kā arī 6 komandas no Latvijas (“Rīgas reģionālā izlase”, “JFA Jelgava”, “Skonto Academy”, “AFA Olaine”, “Albatroz SC”, “FC ZAFC/Madona”).

Rīgas reģionālas izlases sastāva tika iekļauti labākie Rīgas futbolisti šajā vecuma no sešiem dažādiem Rīgas klubiem. Spēles tika aizvadītas gan Elektrum Olimpiskajā centrā, gan Skonto hallē, sadalot komandas 4 apakšgrupās un katrai ar katru tiekoties vienu reizi. Turnīra pirmajā dienā “Rīgas reģionālā izlase” savā pirmajā mačā ar rezultātu 7:0 pārliecinoši apspēlēja Somijas vienību “KäPA”, un pēc dažām stundām tika svinēta arī uzvara pār “JFA Jelgava” vienaudžiem – 6:0.

Sestdien noslēdzošajā apakšgrupas spēlē pretim stājās Igaunijas komanda “FC Tiigrid”, kas gan nopietnu pretestību izrādīt nespēja un ļāva “Rīgas reģionālajai izlasei” tikt pie vēl viena panākuma ar iespaidīgu rezultātu 16:0. Vakarā izslēgšanas spēļu kārtā bija jātiekas ar vienu no spēcīgākajām Krievijas komandām “Zenit”. Arī šajā spēlē rīdzinieki izrādījās pārāki, uzvarot ar rezultātu 2:0 un iekļūstot turnīra finālā.

Svētdienā “Zenit” komanda cīņā par bronzas godalgām ar 4:0 apspēlēja “Lithuania Team”, savukārt čempionu noskaidrošanas cīņā “Rīgas reģionālajai izlasei” bija jāspēkojas ar plaši pazīstamās Nīderlandes komandas “PSV” akadēmijas audzēkņiem. Laukumā tiekoties diviem līdzvērtīgiem pretiniekiem, rīdzinieku cīņasspars šoreiz izrādījās pārāks. Spēle noslēdzās ar rezultātu 1:0, un pirmo reizi “Riga Cup” turnīrā triumfēja “Rīgas reģionālā izlase”, uzvarot visās 5 spēlēs, gūstot 32 vārtus un neielaižot nevienu.

Uzvarētāju rindās īpašu atzinību izpelnījās Jegors Novikovs un Lūkass Vapne, kuri attiecīgi tika atzīti par turnīra labāko aizsargu un labāko pussargu. Liels paldies turnīra organizētājiem un sveiciens jaunajiem čempioniem!